Rovných deset důvodů, proč zbožňuji svou novou školu

20. října 2015 v 18:34 | Tanith |  Téma týdne
Tak, a je to tady. Už je tomu měsíc, co spousta z nás nastoupila do zcela odlišného prostředí, nové školy. Ani já nejsem žádnou výjimkou. Celé prázdniny jsem trnula hrůzou, jaká moje nová střední škola bude. V hlavě jsem si přehrávala ty nejhorší možné scénáře, od šikanování až po to, jestli učitelský sbor nemá sklony ke kanibalismu. Naštěstí se mé obavy nepotvrdily (i když... u jedné učitelky si pořád nejsem tak úplně jistá) a já vám s hrdostí můžu předložit deset důvodů, proč zbožnuji svou střední.

1) Nikdo nebude ponechán napospas, aneb kolektiv
Můžu s klidným srdcem prohlásit, že má minulá třída v tomto směru nikterak nevynikala. Každý se staral tak nějak sám o sebe a na druhé se přespříliš neohlížel. Byli jsme rozděleni do mnoha malých skupinek po dvou, třech lidech, a tyto malé aliance se mezi sebou navzájem nesnášely. To už je, díky bohu, dávnou minulostí. V nové třídě se každý baví s každým a (zatím) fungujeme jako tým. Jedno tělo, jedna duše.

2) Ve vzpomínce na Hunger Games, aneb internát
Nelekni se, drahý čtenáři, nadpis má poněkud jiný význam. Jde o to, že v přenádherných lesích přímo nad budovou internátu se kdysi nacházel šibeniční vrch. A holky z vyšších ročníků nás tam hned první týden v rámci výletu vzaly. Řeknu vám, když jsme se potmě prodíraly vysokým mlázím, pořád mi v hlavě zněla slova písně Oběšencův strom z Hladových her: Půjdeš se mnou, ptám se tence, k tomu stromu oběšence...

3) Smilování z vyšších míst, aneb rozvrh a předměty
Jelikož většina z nás je dojíždějících (na intru nás přebývá asi jenom třicet), tak je rozvrh upraven tak, aby nebozí žáci stíhali autobusy. A ty jezdí setsakra brzy. Navíc sloh máme každých čtrnáct dní a má oblíbená psychologie se také často opakuje, narozdíl od matematiky, takže co víc si přát?

4) Panorama pro fajnšmekry, aneb výhled z okna
Uznávám, tohle hodně závisí na učebně, ve které se zrovna nacházíte. My měli štěstí, že jsme schytali učebnu s výhledem na překrásný kostel (v dávných dobách jsme prý byli farní školou) a starobylou radnici. Vedlejší třída si zase rve vlasy, neboť jejich třída nabízí pouze výhled na blízký hřbitov. Jistě si umíte představit, jak depresivní je to pohled, když na hroby sedne ranní mlha a jsou vidět pouze obrysy truchlících postav. Se spolužákem jsme žertovali, že jako nepovinný předmět budeme mít nekromancii.

5) Dobří kantoři nevyhynuli, jen se schovávají, aneb třídní
Lidé z vyšších ročníků nám ho závidí. Ještě se nám nikdy nestalo, abychom se v jeho hodinách nudili. Je známý pro své slovní výroky (například označení dnů v týdnu KZP1 - Konečně Zase Pátek - a KZP2 - Kurňa, Zase Pondělí).

6) Tiskárno má milovaná, aneb vybavení
Nevím, jak to je jinde, ale my na základce, pokud vím, žádnou tiskárnu neměli. A učitelé nikdy nic psaného v ruce nechtěli, což byl pro mne, majitele čerstvě oddělané tiskárny, značný problém. Věčně jsem musela lítat po všech čertech (kteří měli, z neznámých důvodů, tváře mých spolužáků) a shánět, na kom bych vysomrovala použití jeho tiskárny. Tady to už nemusím řešit.

7) Na moment překvapení se nehraje, aneb neohlášené písemky
Když nepočítám děsuplné hodiny práva, tak s námi učitelský sbor jedná fér a všechny písemky předem ohlašuje. Mám pocit, že víc překvapení za jeden den bychom pravděpodobně neustáli.

8) Už nikdy víc Cimmrmanovo Vyšetřování ztráty třídní knihy, aneb elektronická třídnice
Nikdy bych vám nedokázala vylíčit, jak moc jsme se s tou klasickou, papírovou, natrápili. Stačí jenom říct, že jsme ji jednou pohřešovali celý měsíc. Nakonec se našla zašantročená pod papíry v tom kumbále, kterému jsme s hrdostí říkali dílna (nebo taky místnost slz, to záleželo na tom, s jakým nástrojem jsme zrovna pracovali).

9) Plaché laně a rozchechtané veverky, aneb zvěř
Není jediná cesta do školy, abychom alespoň v dálce nezahlédli stádo popásajících se srn, nebo zajíce. Jednou, když jsem si v parku na lavičce četla, jsem si všimla, že na stromě vedle mě sedí veverka. Celou dobu se ani nepohnula, tak jsem si řekla, že ji vyfotím. Jenže sotva jsem sáhla po mobilu, ta potvůrka se rozhihňala a hup, hup! Byla v trapu. Dodnes se určitě vysmívá mé bláhové snaze.

10. a poslední důvod) Nový, lepší začátek
Nebo bych měla říct čistý štít? Haha, já vím. Ale vážně, nástup do nové školy je příležitost napravit, nebo se přinejmenším smířit se starými chybami a začít něco nového, možná fantastického. Tak to alespoň vidím já. Má střední není dokonalá. Má své chyby, jako každá škola. Jenže vím, že všechno má své světlé, i stinné stránky. A je lepší dívat se na světlo, než bědovat pro tmu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 šílená kokoska šílená kokoska | E-mail | Web | 20. října 2015 v 19:37 | Reagovat

Já když jsem nastoupila na novou školu, tak jsem taky byla hrozně šťastná. Lidi se semnou normálně bavili, žádné šikanování, spoustu nových lidí... jenže teď už jsem v druháku a připadá mi, že to zase taková změna není. Je to sice lepší než na zš, ale naše třída je divná. Už jsme zrušili jednoho učitele a naše třída se nesnáší s většinou ostatních tříd. No, je to sporné, ale ono to nadšení z nové třídy opadne, neboj :D

2 Heaven Heaven | Web | 20. října 2015 v 19:39 | Reagovat

Povedený článek. Je dobře, že jsi našla suprovou školu. Svou školu mám také ráda, ale 10 důvodů bych asi nenašla ;D

3 Relle Relle | E-mail | Web | 23. října 2015 v 17:23 | Reagovat

Souhlasím s tím, že naše třída byla naprosto příšerná. V určitých ohledech, na něco budu s láskou vzpomínat :). Ale většinou to bylo katastrofální. Díky za osvěžení vzpomínky na ztrátu třídnice, to bylo něco :D.
Chválím krásný článek! Píšeš vážně moc pěkně a vtipně, což bych já teď, žel Bohu, když se psaní již pořádně nevěnuji, nezvládla.
Ze srdce ti přeji, že jsi na škole šťastná! Ani nevíš jak. Na jakém oboru konkrétně to vlastně studuješ? Zaujalo mě to jen těmi pár předměty, které jsi  zmínila a mě už zas popadlo to ajchování, co si ještě čtyři roku počnu na gymplu, než se dostanu k vysněným právům... Ajch!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama